+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

UZNESENJE BDM NA NEBO – VELIKA GOSPA

Dodano : 17.08.2016

PROŠTENJE VELIKE GOSPE – UZNESENJE BDM NA NEBO

slika3

U ponedjeljak 15. kolovoza na svetkovinu Velike Gospe – uznesenje BDM na nebo i u našoj župi Sveti Martin na Muri bilo je veliko proštenje. U našoj župnoj crkvi nalazi se pokrajni oltar Majke Božje i zbog toga je proštenje na Veliku Gospu. Kanonska vizitacija iz 1768. g. navodi da je staroj lađi 1767. g. prilagođena južna kapela Marije CelJske.
slika2
IMG_0034DSCN1406
Svečano koncelebrirano misno slavlje na otvorenom u parku župnoga dvora predvodio je vlč. Ivica Reparinac, župnik u župi Mississauga u Kanadi. Govoreći o važnosti ovog blagdana posebno je naglasio ljepotu blažene djevice Marije koja se očitovala u čistoći srca i otvorenosti Božjoj Riječi, te spremnosti da bude majka Božja. Zapitao se što je u današnje vrijeme ljepota, da li čistoća srca ili nešto drugo, da li je to što nas odvodi od Boga i ponižava našega bližnjega koji postaje predmet uživanja.
Na kraju je na sve prisutne zazvao Božji blagoslov i zagovor blažene djevice Marije

slika1DSCN1426

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...