+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

UZNESENJE BDM NA NEBO – VELIKA GOSPA

Dodano : 17.08.2016

PROŠTENJE VELIKE GOSPE – UZNESENJE BDM NA NEBO

slika3

U ponedjeljak 15. kolovoza na svetkovinu Velike Gospe – uznesenje BDM na nebo i u našoj župi Sveti Martin na Muri bilo je veliko proštenje. U našoj župnoj crkvi nalazi se pokrajni oltar Majke Božje i zbog toga je proštenje na Veliku Gospu. Kanonska vizitacija iz 1768. g. navodi da je staroj lađi 1767. g. prilagođena južna kapela Marije CelJske.
slika2
IMG_0034DSCN1406
Svečano koncelebrirano misno slavlje na otvorenom u parku župnoga dvora predvodio je vlč. Ivica Reparinac, župnik u župi Mississauga u Kanadi. Govoreći o važnosti ovog blagdana posebno je naglasio ljepotu blažene djevice Marije koja se očitovala u čistoći srca i otvorenosti Božjoj Riječi, te spremnosti da bude majka Božja. Zapitao se što je u današnje vrijeme ljepota, da li čistoća srca ili nešto drugo, da li je to što nas odvodi od Boga i ponižava našega bližnjega koji postaje predmet uživanja.
Na kraju je na sve prisutne zazvao Božji blagoslov i zagovor blažene djevice Marije

slika1DSCN1426

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...