+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

VARAŽDINSKI BISKUP MONS. JOSIP MRZLJAK POSJETIO “VATRENE” U SVETOM MARTINU NA MURI

Dodano : 25.05.2016

VARAŽDINSKI BISKUP MONS. JOSIP MRZLJAK POSJETIO “VATRENE” NA PRIPREMAMA
U SVETOM MARTINU NA MURI

hrvatska reprezentacija

Na području naše župe Sveti Martin na Muri na pripremama za evropsko nogometno prvenstvo boravi hrvatska nogometna reprezentacija. Budući da je naša župa dio varaždinske biskupije u utorak 24. svibnja nogometaše i stručni stožer posjetio je i naš varaždinski biskup u pratnji domačeg  župnika i tajnika. Prilikom posjete biskup je svima zaželio puno uspjeha, te naglasio kako nogometaši mogu biti dobar primjer mladima, te  ih potaknuo na dobrotu, jer mnogi u njima traže uzore. Izborniku g. Anti Čačiću i cijelom stručnom stožeru zahvalio se na otvorenosti i spremnosti za dobro. Izbornik  g. Ante Čačić naglasio je da i ovaj posjet biskupa mons. Josipa Mrzljaka je veliko ohrabrenje i duhovna priprema za evropsko prvenstvo u Francuskoj. Izbornik je predao biskupu poklon – dres hrvatske reprezentacije sa potpisima igrača, a biskup je predao izborniku knjigu o Varaždinu, koji je sjedište naše biskupije.
hrvatska reprezentacija1reprezentacijahrvatska

 

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...