+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

VARAŽDINSKI BISKUP MONS. JOSIP MRZLJAK POSJETIO “VATRENE” U SVETOM MARTINU NA MURI

Dodano : 25.05.2016

VARAŽDINSKI BISKUP MONS. JOSIP MRZLJAK POSJETIO “VATRENE” NA PRIPREMAMA
U SVETOM MARTINU NA MURI

hrvatska reprezentacija

Na području naše župe Sveti Martin na Muri na pripremama za evropsko nogometno prvenstvo boravi hrvatska nogometna reprezentacija. Budući da je naša župa dio varaždinske biskupije u utorak 24. svibnja nogometaše i stručni stožer posjetio je i naš varaždinski biskup u pratnji domačeg  župnika i tajnika. Prilikom posjete biskup je svima zaželio puno uspjeha, te naglasio kako nogometaši mogu biti dobar primjer mladima, te  ih potaknuo na dobrotu, jer mnogi u njima traže uzore. Izborniku g. Anti Čačiću i cijelom stručnom stožeru zahvalio se na otvorenosti i spremnosti za dobro. Izbornik  g. Ante Čačić naglasio je da i ovaj posjet biskupa mons. Josipa Mrzljaka je veliko ohrabrenje i duhovna priprema za evropsko prvenstvo u Francuskoj. Izbornik je predao biskupu poklon – dres hrvatske reprezentacije sa potpisima igrača, a biskup je predao izborniku knjigu o Varaždinu, koji je sjedište naše biskupije.
hrvatska reprezentacija1reprezentacijahrvatska

 

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...