+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Vjernici župe hodočastili u Međugorje

Dodano : 10.10.2023

Hodočasnici iz Župe Svetog Martina Biskupa su od 5. do 7. listopada hodočastili u Međugorje.

Hodočašće u Međugorje je vjersko putovanje koje se često organizira radi posjeta Međugorju, malom gradu u Bosni i Hercegovini. Međugorje je postalo poznato zbog navodnih ukazanja Blažene Djevice Marije koja su se počela događati 1981. godine. Osam djece tvrdilo je da su imala susrete s Marijom i primila poruke od nje.

Hodočasnici dolaze u Međugorje iz raznih dijelova svijeta kako bi iskusili duhovni rast, molitvu, pokoru i tražili nadu i ozdravljenje. Glavna atrakcija je Brdo ukazanja, mjesto gdje su se navodno događala ukazanja. Također postoje mnoge crkve i kapelice u gradu i okolnim područjima gdje se održavaju mise i molitve.

 

Pročitajte još

Sveta misa za sve vatrogasce u kapeli Sv. Margarete u Kapelščaku

Ove nedjelje 05. svibnja 2024. u kapeli sv. Margarete u Kapelščaku, povodom blagdana sv. Florijana, služena je sveta misa za sve članove vatrogasnih društava. Župnik je sve pozvao da nasljeduju Božju Riječ i pomažu bližnjemu, kao što je to činio i sv. Florijan....