+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Zahvala župnika Mladena povodom prijenosa sv.Mise na HRT TV

Dodano : 23.03.2024

Prošle nedjelje imali smo prijenos Mise na HRT-u. Za tu veliku svečanost  pripremali smo se, gotovo mjesec dana. Sve Vas župljane molio sam da se uključite i da se predstavimo na najbolji mogući način. U tome smo i uspjeli.

Stoga želim zahvaliti:

Župnom vijeću na čelu sa predsjednikom vijeća gospodinom Stankom Perčićem, općinskom vijeću na čelu sa gospodinom Ivicom Kutnjakom, našem načelniku gospodinu Martinu Srši i njegovoj supruzi.

Našim zvonarima na uređenoj i okićenoj crkvi i za darovano cvijeće za tu Svetu Misu, a narcise darovala ob. Novak iz Žabnika;

Djelitelju Sv. Pričesti gospodinu Miri Franjo;

Ministrantima, gotovo su svi bili na svečanosti, osim onih koji su bili bolesni ili su pjevali u dječjem zboru;

Našem mješovitom zboru, zboru mladih i dječjem zboru sa svojim voditeljima Božidarom i Sebastijanom.

Čitačima koje sam izabrao za tu svečanost: Tereziji Kutnjak, Ani Špoljarić, Leonu i Ivani Rešetar, Stanku Perčiću;

Našim uniformiranim udrugama: mažoretkinjama s voditeljicom Stankom Kutnjak, vatrogascima iz Sv. Martina i Lapšine sa svojim voditeljima, ženama u narodnoj nošnji – članicama folklorne skupine HKUU Sv. Martin, lovačkom društvu Trčka, predstavnicima nogometnih klubova – Polet, Bratstvo i Mura. Budući da sam bio zamoljen od gospodina Dragutina Siladija, voditelja vjerskog programa HRT-a, da bi bilo dobro pozvati na Misu sve udruge koje su povezane sa svojom župnom zajednicom, zamolio sam gospodina Stanka Perčića da preuzme tu dužnost koju je besprijekorno izvršio;

Članovima udruga koji nisu bili u svojim uniformama i našim članovima Caritasa;

Cemeštrima Mišku Krajačiću i Mirku Stojku koji su skupljali milostinju;

Zahvaljujem svim svojim župljanima koji su došli na tu Svetu Misu i pokazali da nas ima, bez obzira što smo imali još tri nedjeljne Mise. Žao mi je da neki župljani nisu te nedjelje uopće došli na Svetu Misu ili su otišli u neku drugu župu na Misu, a razlog je samo njima znan.

Budući da sam želio svu televizijsku ekipu počastiti sa ručkom u subotu (40 osoba), velika pomoć su mi bili uz kuharicu Katarinu, Darinku Karlovčec, Miricu Novak i Miru Perčić, Stanko i Nadica Srpak koji su pripremili gulaš. U nedjelju smo također pripremili ručak za 60 osoba. Zahvaljujem ekipi uz župnu kuharicu koja joj redovito u tome pomaže (Darinka, Mirica, Mira);

Želio sam i sve sudionike na toj Misi počastiti narescima, kolačima i pićem, u tome su mi također mnogi pomogli. Prvo želim zahvaliti svima Vama koji ste za tu prigodu ispekli kolače i donijeli ih za tu svečanost. Kolače je donijelo 50 župljana i dvije osobe koje nisu iz naše župe.

U pravljenju sendviča i u organizaciji čašćenja najvećim dijelom pomogli su djelatnici Caritasa u organizaciji voditeljice Caritasa gospođe Dragice Kirec. Od srca im na tome zahvaljujem. Zahvaljujem i onima koji su pomogli, a nisu u župnom Caritasu: gospođama Martini Haček, Vesni Hrženjak i Marijani Vinko.

Toliko je bilo ugodnih i pohvalnih komentara na Svetu Misu i na sve sudionike na Misi, od ministranata, čitača, zborova, naših udruga, pa do organizacije čašćenja poslije Svete Mise.

Zahvalan sam svima, jer bez svih Vas koji ste mi pomogli i koji ste sudjelovali, to ne bi bilo i tako lijepo i toliko uspješno, jer gospodin Dragutin Siladi kaže da je to bio vrh vrhova.

Tog dana, 17. ožujka bio sam vrlo ponosan što sam Vaš župnik i što ste Vi moji župljani.

Zahvalan župnik Mladen i članovi župnog pastoralnog i ekonomskog vijeća!

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...