+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

Zašto je porušeno stablo lipe kod ulaza u župni dvor ?

Dodano : 25.02.2022

Djelatnici HEP-a srušili su u sklopu održavanja prohodnosti električnih vodova staro i trulo drvo lipe kod ulaza u župni dvor koje je zbog svoga stanja bilo već i opasno, čime su preduhitrili možebitne posljedice i opasnosti koje je samo drvo predstavljalo, a da toga nismo bili ni svjesni.

S obzirom na visinu i položaj, rušenje je bilo moguće jedino na ovakav način, po segmentima i uz vozilo za rad na visini, čime se ovim putem zahvaljujemo djelatnicima HEP-a.

 

Drvo lipe je zbog svoje starosti iznutra trulo, a većina grana suha. Samo deblo je trulo, a krošnja bi mu sada, kad se grane rascvjetaju, stvarala veliko opterećenje, pa je postojala opasnost da se drvo samo, uslijed vjetra ili nekog nevremena sruši.

Pročitajte još

Zahvala za blagoslov kuća i obitelji!

Ove godine blagoslov obitelji i kuća je primilo 770 obitelji, više od lani, a ipak manje nego preklani. Ove godine bilo je novih obitelji koji su primili blagoslov, obitelji koji su uselili u novu kuću ili su kupili kuću i sada su naši župljani. Neke obitelji koje...