Zašto je porušeno stablo lipe kod ulaza u župni dvor ?

Dodano : 25.02.2022

Djelatnici HEP-a srušili su u sklopu održavanja prohodnosti električnih vodova staro i trulo drvo lipe kod ulaza u župni dvor koje je zbog svoga stanja bilo već i opasno, čime su preduhitrili možebitne posljedice i opasnosti koje je samo drvo predstavljalo, a da toga nismo bili ni svjesni.

S obzirom na visinu i položaj, rušenje je bilo moguće jedino na ovakav način, po segmentima i uz vozilo za rad na visini, čime se ovim putem zahvaljujemo djelatnicima HEP-a.

Drvo lipe je zbog svoje starosti iznutra trulo, a većina grana suha. Samo deblo je trulo, a krošnja bi mu sada, kad se grane rascvjetaju, stvarala veliko opterećenje, pa je postojala opasnost da se drvo samo, uslijed vjetra ili nekog nevremena sruši.