+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

ŽUPLJANI – važnost i potreba obnove župne kuće

Dodano : 12.03.2023

POŠTOVANI ŽUPLJANI, DRAGA BRAĆO I SESTRE!

Kako sam i najavio prošle nedjelje, želim Vam se obratiti vezano za važnost i potrebu obnove župne kuće.

Dobili ste mogućnost da pogledate kratki video zapis koji je objavljen na Web stranici naše župe. Na tom videu mogli ste vidjeti da je veliki i opsežan zahvat bio nužan, te zahvaljujem dragome Bogu da mi daje snage da sve to mogu nositi.

Svjedoci smo kroz proteklih dana i mjeseci da se u mnogim medijima i portalima negativno komentira obnova.

Još je žalosnije što se čuje puno negativnih komentara u samoj našoj župi.

Na primjer: A zašto baš sad? Zašto toliko košta? Što toliko košta?

Svi Vi koji ste dobronamjerni, od mene ste na javnom mjestu mogli čuti da sam uvijek govorio:

„Tko može pomoći i koliko, dobro je došao!“

Nikoga, baš nikoga se nije tražilo da sudjeluje ako ne može ili ne želi. Nikome nisam, ali ni neću ničim uvjetovati, pa ni otvaranjem Knjige Obaveza prilikom traženih crkvenih usluga, a imao bih pravo na to!

Zahvaljujem svima Vama koji ste nas do sada financijski podržavali, kao i Vama koji to niste učinili, ali ne kritizirate. Dok za sve one koji blate Nas,  koji smo angažirani u poslu obnove župne kuće, molim dragoga Boga da im se smiluje, da ih prosvijetli i da ih izvede na pravi i ispravni put, kako bi uvidjeli da nisu bili u pravu.

Čvrsto vjerujem da će ova župna kuća  još ove godine biti obnovljena, jer nismo radili „račun bez krčmara“!

Moje 33 godine iskustava u obnovama, u tome mi jako puno pomažu, da se znam i mogu nositi sa svime.

Po obnovi župne kuće, svima Vama „znanima i neznanima“ , vrata župne kuće biti će otvorena i moći ćete vidjeti sve učinjeno. Takve mogućnosti će biti vidljive već ove godine, na misama na otvorenom u župnom parku,  gdje smo izbetonirali podij za slavljene Sv. Mise i gdje ćemo učiniti sve potrebne radnje za dostojno slavljenje Svete Euharistije.

Obnovljena župna kuća  jest i ostat će u vlasništvu župe Sv. Martina biskupa. Jedino se župnici mijenjaju, a župna kuća i sve vezano uz kuću, ostaje tu gdje je, pa će se tako mnogi vjerski događaji odvijati upravo u obnovljenoj župnoj kući i u novouređenom župnom parku.

To je moje zadnje obraćanje Vama vezano za obnovu župne kuće.

Tek za blagoslov obnovljene župne kuće, napraviti ću kratki izvještaj učinjenog, darovanog i plaćenog!

Još jednom velika zahvala svima Vama koji ste sudjelovali i koji ćete još to učiniti!

ZAHVALNI:

Članovi župnog vijeća

i predsjednik župnog vijeća:                                         Župnik:

Stanko Perčić                                                                Mladen Gorupić

Pročitajte još

Poziv na proslavu 25. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca

Draga braćo svećenici, draga braćo i sestre, blaženi kardinal Alojzije Stepinac, zagrebački nadbiskup, koji je trpio do smrti iz ljubavi prema Bogu, Crkvi i svome hrvatskom narodu, već 25 godina na osobit je način prisutan na putu života Crkve kao zagovornik,...

Sveta Misa povodom početka nove školske 2023./2024. godine

Svake godine prije početka škole u župnoj crkvi, sakupljamo se na Svetoj Misi, kako bi molili za darove Duha Svetoga. Ove godine služena je Sveta Misa 03. rujna 2023. povodom početka nove školske godine 2023./2024. I ove godine okupio se velik broj djece, roditelja...