+385 40 868 133 ured@svetimartin-zupa.hr

ŽUPNI MJEŠOVITI ZBOR SUDJELOVAO NA SUSRETU ZBOROVA SVETOG MARTINA U SZOMBATELY

Dodano : 15.11.2015

SUSRET ZBOROVA SVETOG MARTINA

IMG_0099

Grad Szombathely, gdje je 316. godine rođen Sveti Martin, kao i ostala mjesta i župe Sv. Martina, priprema se na proslavu 1700. rođendana sv. Martina biskupa. Radi toga je osnovan ured za koordiniranje programa u gradu, koji je već prošle godine otpočeo svoje djelovanje. I u 2014. i u 2015. godini već je bilo organizirano niz programa koji se nadovezuju na približavajuću obljetnicu. Jedan je takav program bio je 14. studenog ove godine: „Susret zborova Svetog Martina”. Na priredbi su sudjelovali dva zbora iz Szombathelya i naš župni mješoviti zbor iz Sv. Martina na Muri. To se lijepo uklopilo u proslavu ovogodišnjeg proštenja sv. Martina biskupa.

IMG_0130

Naš župni mješoviti zbor nastupio je sa četiri pjesme:
1.Na nebu moje duše
2.Sveti Martin biskup
3.Priđi k stolu Gospodnjemu
4.Martinska

zahvalnica

Nakon koncerta uslijedilo je prigodno druženje.

Pročitajte još

Hodočašće u Mariju Bistricu 2024.

U subotu, 22. lipnja 2024., župljani Župe Sveti Martin na Muri krenuli su na tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće, koje se održava svake godine, privuklo je veliki broj vjernika iz svih krajeva naše župe, koji su se okupili kako bi zajednički...

Čestijancu proslavljeno proštenje svetog Antuna Padovanskoga

U nedjelju, 16. lipnja u Čestijancu je proslavljeno proštenje sv. Antuna Padovanskoga. Misno slavlje je predvodio vlć. Mladen Gorupić. Prije završnog blagoslova župnik je uputio riječi zahvale svim okupljenim. Poslije misnog slavlja bilo je prigodno druženje uz...